ÖZEL ÜZÜM PEKMEZİ Daha büyük görüntüle

ÖZEL ÜZÜM PEKMEZİ

M00402

Yeni ürün

Üzüm (Vitis) yeryüzünde kültürü yapılan en

Daha fazla bilgi

251 Öğeler

25.00 ₺ Kdv dahil

Daha fazla bilgi

Üzüm (Vitis) yeryüzünde kültürü yapılan en eski meyve türlerinden birisidir. Tarihçesi M.Ö. 5000 yılına kadar dayanır. Anavatanı Anadoluyu da içine alan Küçük Asya, Kafkasyayı da kapsayan bölgedir. Diğer meyvelerle kıyaslandığında en fazla çeşide sahip olan türlerden biri olan üzümün, 15.000nin üzerinde çeşidi bulunduğu tahmin edilmektedir. Anavatanı Anadolu olan çeşitler 1200ün üzerindedir. Bu çeşitlerden oluşturulmuş Milli Koleksiyon Bağı Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsünde bulunmaktadır. Bunların 50-60 kadarının ekonomik üretimi yapılmaktadır.

Üzüm pekmezi üzümden elde edilen bir pekmez türüdür. Vücutta kan yapımında kullanılması, enerji vermesi, iştah açması belirgin özelliklerindendir. Gebelikte bebek gelişimi ve anne adayları için çok faydalıdır. Ayrıca mide, bağırsak ve böbrekler üzerine olumlu etkileri vardır. Damar sertliğine iyi gelir ve kan dolaşımını kolaylaştırır.

Bu kadar özel bir meyvenin en güzelleri hijyenik şartlarda düşük ısılarda elde edilir, cam ambalajlara doldurulur. Böylece elde edilen yoğun kıvamlı pekmezler keyifle tüketiminize hazırdır.
Ürün içeriği

    645 g

Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bir Yorum Yaz

ÖZEL ÜZÜM PEKMEZİ

ÖZEL ÜZÜM PEKMEZİ

Üzüm (Vitis) yeryüzünde kültürü yapılan en