Himalaya Sofrada Öğütme 1 Kg. + Tuz Değirmeni

ST1

Yeni ürün

Ağırlık: 1.00kg
TUZ DEĞİRMENİ HEDİYE!

Daha fazla bilgi

50 Öğeler

25.00 ₺ Kdv dahil

Daha fazla bilgi

HİMALAYA KRİSTAL TUZU
1000 Gr. ( +/- 20 Gr. )

Vücudumuzun ihtiyacını mükemmel şekilde karşılayan oluşum.

Himalaya tuzu doğadaki en doğal ve kaliteli tuz olarak bilinir. 250 milyon yıl önceki denizlerin kurumasıyla oluşmuştur ve günümüzde tuz madenlerinden çıkarılan Himalaya kristal tuzu 84 mineral ve element içermektedir. Mineral içeriğine ilişkin en ilginç özelliği ise insan vücudunda zaten var olan mineraller ile hemen hemen aynı oranda mineraller içeriyor olmasıdır. Himalaya Kristal Tuzu doğal ve güvenli bir şekilde vücudumuzun mineral ihtiyaçlarını yeniler. Hücrelerin iç sıvı dengesinin ve sinir sisteminin elektriksel faaliyetini destekler. Damarlarda sertleşme yapmaz. Kalp, damar, tansiyon ve böbrek hastaları rahatlıkla kullanabilirler. Sağlıklı bir yaşam için doğru su (ph dengesi olan), doğru tuz, temiz hava ve doğru beslenmek şarttır. Vücudun asit ve baz dengesini olumlu etkiler.   Vücudun elektrik yükünü olumlu etkiler.  Dolaşım sistemini ve organları olumlu etkiler. Kan basıncının düşmesine yardımcı olur.   Vücutta biriken toksinlerin ve ağır metallerin dışarı atılmasını sağlar. Tadı normal tuz tadından daha yoğundur.

84 elementin yanısıra magnezyum, kalsiyum, potasyum, manganez, fosforlu tuz, krom, bakır, flor, iyot, demir, molibden ve selenyum içerir.
- Kristal tuzun mükemmel doğal yapısının  vücudumuzun birçok fonksiyonlarına faydası  olmasının yanısıra  hidrojen potansiyelini, sıvı ve şekeri dengeler.
- Aromatik tatlı bu tuz normal yemeklik tuz gibi kullanılır. Yemeğin lezzetini harika bir şekilde vurgular. Himalaya Kristal Tuz tamamen doğal ve saf olduğu için daha yoğun bir tada sahiptir. Bu nedenle yemeklerde kullanırken herzamanki miktar yerine yemeği tadarak azar azar ilave etmeniz, içerisindeki minerallerin yok olmaması için de yemeğin pişmesine yakın bir zamanda ilave edilmesi tavsiye edilir.
- Kristal tuz solüsyonunun elektriği iletme özelliği vardır ve bu özellik sayesinde hücre sıvısı serbestçe hareket ederek vücudumuzun birçok fonksiyonunu mümkün kılar. Örneğin; sinir hücrelerinin iletişimi, asit-baz dengesinin korunması, şekerin dengelenmesi ve ozmotik basıncın ayarlanması, mide asidinin üretilmesi ve sindirim gibi işlevlerin yanısıra kristal tuz, krampları engeller, ciğeri temizler ve kalbin düzensiz atışlarını dengeler.
-En faydalı  unsur  normal rafine edilmiş tuzu kullanmaktan kaçınmak ve  onun yerine uygun ölçülerde kristal tuz kullanmak ve ayrıca günde yeterli miktarda su içmeyi unutmamaktır.
 

- Kuru yerde muhafaza ediniz.

Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bir Yorum Yaz

Himalaya Sofrada Öğütme 1 Kg. + Tuz Değirmeni

Himalaya Sofrada Öğütme 1 Kg. + Tuz Değirmeni

Ağırlık: 1.00kg
TUZ DEĞİRMENİ HEDİYE!