Arı Sütü Bal Polen Bebe Doz (B7.000 MG) Daha büyük görüntüle

ARI SÜTÜ BAL POLEN (B7.000 MG)

M00020

Yeni ürün

Bebe Doz - Arı Sütü + Bal + Polen
Net Ağırlık : 230 ±5 gr

Daha fazla bilgi

Bu ürünün artık stokta yok

33.00 ₺ Kdv dahil

Daha fazla bilgi

Arı Sütü + Bal + Polen

Arı Sütü, işçi arıların vücudunda polenlerin sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır. Arı sütü, işçi arıların ve kraliçe arı adaylarının beslenmesi için petek gözlerinde depolanır ve özel olarak vakumlanarak toplanmaktadır. İşçi arılar sadece üç gün boyunca arı sütüyle beslenmekte, kraliçe arı ise tamamen arı sütüyle beslenmektedir. Sırf bu beslenme farkından dolayı işçi arılar yedi-sekiz hafta yaşadığı halde, kraliçe arı 5-7 yıl ömür sürmektedir. Arı sütünde 2.0-6.4 oranında 10 hidroksi delta-2-dekenoik asit (HDA) bulunmaktadır. Arı sütünün içeriğinde kolajen, lesitin, A, C, D ve E vitaminleri ile tüm B vitamini kompleksleri bulunmaktadır, pantotenik asit açısından oldukça zengin bir bileşendir. Bununla beraber, fitosteroller (özellikle beta-sitosterol), enzimler, asetilkolin ve estrodiol ve testosteron gibi hormonlar da içermektedir.
Ürün içeriği

   Kullanım Önerisi:  Sabah-akşam birer ölçek yemeklerden 15-20 dakika önce suyla veya meyvesuyu, süte karıştırılarak alınabilir.


    Aktif Arı Sütü : 2500 mg.
    Balarısı Polen : 15 gr.
    Kristalize Bal : 212.5 ±5 gr
    Net Ağırlık : 230 ±5 gr


    Polen çiçekli bitkilerin erkek üreme hücresi olup, bal arıları tarafından toplanır. Arının kendi ana besinidir. Polen, protein (25-30), karbonhidrat, tüm serbest amino asitler, temel yağ asitleri, mineral maddeler, B grubu vitaminlerinin tümüne ek olarak C, D, vitaminleri, doğal hormon, enzim, koenzim, pigment, karbonhidrat ve fermentler içermektedir. Arı poleni, karotenoidler, flavonoidler ve fitosteroller açısından zengindir. Bu bileşenlerin oranları arının bal yaptığı bitkisel kaynaklara ve büyüme şartlarına göre değişmekle birlikte, beta-karoten, beta-sitosterol, isohamnetin, kaempferol, likopen, quercetin ve rutin içeriğinin sabit olduğu saptanmıştır.

    Bal, arıların bedeninde çiçek özlerinin konsantre edilmesiyle üretilen doğal bir üründür. Balın içeriğinde, glikoz, fruktoz, A, B-kompleks, C, D, E, K ve beta karoten vitaminleri, mineraller ve enzimler bulunmaktadır.

Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bir Yorum Yaz

ARI SÜTÜ BAL POLEN (B7.000 MG)

ARI SÜTÜ BAL POLEN (B7.000 MG)

Bebe Doz - Arı Sütü + Bal + Polen
Net Ağırlık : 230 ±5 gr